Ważna informacja
-
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
Data publikacji: 12.05.2025 -
28 CZERWCA zapraszamy na ŁOMŻYŃSKI DZIEŃ KANDYDATA. Jesteś zainteresowany służbą w Policji? Nie wiesz jak wyglądają poszczególne etapy doboru? Nie wiesz czy dasz sobie radę? Przyjdź, zobacz i sprawdź się. Właśnie dla Ciebie przygotowaliśmy ŁOMŻYŃSKI DZIEŃ KANDYDATA. Czekamy w sobotę 28 CZERWCA, godzina 9.00 w sali sportowej Zespołu Szkół Akademickich Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, ulica Studencka 19. Nie zapomnij się zarejestrować. #ZostańPodlaskimPolicjantem
Data publikacji: 06.05.2025 -
Jeśli przygotowałaś/-eś/ wymagane dokumenty, złóż je osobiście lub za pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej lub prześlij do jednostki organizacyjnej Policji, w której chcesz pełnić służbę. Gdy masz wątpliwości, dokumenty możesz wypełnić na miejscu – pomożemy Ci.
Data publikacji: 18.03.2025 -
"Nie popełnij tego błędu. Nie daj się oszukać!" to kampania społeczna Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współpracy z Polskim Radiem Białystok. W przedstawionych relacjach można usłyszeć autentyczne historie mieszkańców województwa podlaskiego, którzy padli ofiarami oszustów. Ich relacje i doświadczenia są bezcenne i dają sporo cennych wskazówek i szczegółów na temat mechanizmów działania oszustów. Wszystko po to, aby kolejne osoby nie dały się oszukać podczas rozmowy telefonicznej czy w Internecie. Bo oszustwa dotyczą każdego, bez względu na wiek i pochodzenie.
Data publikacji: 02.09.2024
Aktualności
-
Kampania #zaginioneNIEzapomniane to sposób, by powiedzieć: pamiętamy. O dzieciach, które kiedyś zaginęły, i o tych, którzy wciąż na nie czekają. W tym odcinku rozmawiamy o działaniach, które trwają mimo upływu lat. Gościmy mł. insp. Małgorzatę Puzio-Brodę z Komendy Głównej Policji i Izabelę Jezierską-Świergiel z Fundacji ITAKA. Mówimy o poszukiwaniach, o codziennej pracy, ale też o emocjach – o bezradności, wytrwałości, zmęczeniu i nadziei. O tym, jak wspierać rodziny zaginionych, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i dlaczego szybka reakcja ma znaczenie. To spokojna rozmowa o sprawach, które wcale nie cichną z czasem.
Data publikacji: 20.05.2025 -
Zniknięcie dziecka to jedna z najbardziej dramatycznych sytuacji, z jakimi może się zmierzyć rodzic lub opiekun. W jednej chwili pojawia się lęk i tysiące pytań: „Co robić? Gdzie szukać? Kiedy dzwonić na Policję?” Strach i poczucie bezradności nie mogą paraliżować działań. Każda sekunda jest na wagę złota. Dlatego w ramach kampanii informacyjnej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowaliśmy prosty i skuteczny schemat postępowania: SPRAWDŹ – POMYŚL – ZGŁOŚ. To konkretne kroki, które pomogą Ci w pierwszych minutach w sytuacji zaginięcia dziecka – niezależnie od jego wieku.
Data publikacji: 20.05.2025 -
Z każdym rokiem przybywa osób korzystających z hulajnóg elektrycznych, w znacznej większości są to dzieci i młodzież. To oni najczęściej są osobami biorącymi udział w niebezpiecznych zdarzeniach. Pamiętajmy, że czasami wystarczy chwila nieuwagi i zamiast miło spędzonego wypoczynku czeka nas pobyt w szpitalu i długotrwałe leczenie. Dlatego po raz kolejny apelujemy, kupując dziecku hulajnogę elektryczną zadbajmy o jego bezpieczeństwo i nieustannie edukujmy w tym temacie! To na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za zachowanie ich pociech!
Data publikacji: 20.05.2025 -
Tylko wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Data publikacji: 20.05.2025 -
Handel ludźmi to jedno z najpoważniejszych naruszeń praw człowieka, które oddziałuje na życie niezliczonej liczby ludzi nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Często odbywa się w cieniu, niezauważone przez otoczenie. Dotyka coraz więcej kobiet, mężczyzn i dzieci, sprzedawanych jako towar za granicę lub w ich własnych krajach.
Data publikacji: 16.05.2025 -
Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych. Jeden z nich spędzi w więzieniu rok i pięć miesięcy, a drugiemu sąd zamienił grzywnę na 125 dni pozbawienia wolności. Obaj jeszcze dziś trafią do zakładu karnego.
Data publikacji: 16.05.2025 -
Czy jeden telefon może uratować czyjeś życie? Czy dzieci mogą pomóc w rozwiązaniu tak poważnej sprawy, jak zaginięcie? W najnowszym, dziewiątym numerze policyjnego komiksu z cyklu przygód Klary, Ola i Miłosza, poznajemy historię, która mogłaby wydarzyć się naprawdę. Nasz komiks „Układanka” idealnie wpisuje się w przesłanie kampanii #zaginioneNIEzapomniane. Uczy, jak działać, reagować i pomagać, gdy znika ktoś bliski.
Data publikacji: 15.05.2025 -
Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzna podejrzanych o dokonanie przestępstw. Dwóch z nich dopuściło się kradzieży rozbójniczych, a trzeci rozboju. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Przeciwko podejrzanym o dokonanie kradzieży rozbójniczych wystąpiono z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 33-latkowi, który usłyszał zarzut rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a z uwagi na fakt, że czynu dopuścił się w recydywie kara może zostać zwiększona nawet o połowę.
Data publikacji: 15.05.2025 -
Policjanci łomżyńskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który uniemożliwiał przejazd pojazdowi uprzywilejowanemu. Siedzący za kierownicą 21-latek był trzeźwy, ale okazało się, że ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie czekał na rozprawę w trybie przyspieszonym. Wczoraj Sąd Rejonowy w Łomży zasądził 21-latkowi karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 2 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz grzywnę w wysokości 5000 złotych.
Data publikacji: 15.05.2025 -
Wczoraj Komenda Miejska Policji w Łomży otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających. Z tej możliwości skorzystała młodzież klasy mundurowej z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży oraz kilkoro mieszkańców miasta. W ramach "Dnia Otwartego" zwiedzający komendę mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania i dowiedzieć się jak wygląda praca funkcjonariuszy łomżyńskiej jednostki.
Data publikacji: 15.05.2025 -
Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców. Okazało się, że nie dla wszystkich był to trzeźwy poniedziałek. Mundurowi zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.
Data publikacji: 13.05.2025 -
18 maja 2025 roku odbywać się będą wybory prezydenckie. Policjanci na terenie całego kraju będą prowadzić wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.
Data publikacji: 12.05.2025 -
Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w chowanego, w którym radosne: „szukam” z reguły kończyło się odnalezieniem. Niestety, dla niektórych rodzin słowo „szukam” ma zupełnie inny wydźwięk. Taką historię przedstawia spot kampanii społecznej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego. Jej celem jest przypomnienie o dzieciach, które zaginęły wiele lat temu i nigdy nie wróciły do domu. Kampania ta to również wyraz solidarności z rodzinami, które każdego dnia żyją z pytaniem: co się wydarzyło? Jej twórcami są polska Policja oraz Fundacja ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Patronat honorowy objęła Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
Data publikacji: 12.05.2025 -
Łomżyńscy policjanci zatrzymali 46-latka, który posiadał nielegalną broń i amunicję. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego pasjonował się historią i wykopaliskami. W ten sposób zebrał pokaźny arsenał nielegalnych militariów. Mundurowi w jego domu znaleźli między innymi proch, blisko 1800 sztuk amunicji różnego kalibru oraz nielegalną broń. Decyzją prokuratora mężczyzna otrzymał 5000 tysięcy złotych poręczenia majątkowego i dozór policji. A teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
Data publikacji: 12.05.2025 -
Dzielnicowy z Wizny zatrzymał kierowcę rometa do kontroli. Mieszkanka gminy Wizna miała orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
Data publikacji: 12.05.2025
Blok KWP
-
Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego. Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodatkowo dodane są do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki.
-
PAMIĘTAJ O SZACUNKU DLA FLAGI RP I HYMNU RP
MSWiA opracowało mini przewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.
-
APLIKACJA „MOJA KOMENDA” – KONTAKT Z POLICJĄ I DZIELNICOWYMI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.
-
Aby szybciej odnaleźć tych, którym grozi niebezpieczeństwo
Podlaska Policja zyskała nowego sprzymierzeńca w działaniach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji poszukiwań osób zaginionych pomiędzy Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji a Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży.
-
Poradnik „Hymn Polski” czyli jak śpiewać z szacunkiem i bez błędów
Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey - dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.
Najczęściej czytane
-
Nielegalny arsenał broni i amunicji
Łomżyńscy policjanci zatrzymali 46-latka, który posiadał nielegalną broń i amunicję. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego pasjonował się historią i wykopaliskami. W ten sposób zebrał pokaźny arsenał nielegalnych militariów. Mundurowi w jego domu znaleźli między innymi proch, blisko 1800 sztuk amunicji różnego kalibru oraz nielegalną broń. Decyzją prokuratora mężczyzna otrzymał 5000 tysięcy złotych poręczenia majątkowego i dozór policji. A teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Wyrok za „zalany” poniedziałek
W lany poniedziałek łomżyńscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę skutera. Badanie wykazało, że ma on blisko 4 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wczoraj sąd rejonowy w Łomży skazał 28-latka na 3 miesiące pozbawienia wolności. Dodatkowo zasadzono mu 10 tysięcy kary.
-
Sprzedawali podróbki – usłyszeli 3607 zarzutów
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą łomżyńskiej komendy ustalili trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo i wprowadzanie do obrotu podrobionych butów. Dwóch mężczyzn w wieku 32 oraz 40 lat usłyszeli łączenie 3607 zarzutów. Zastosowano wobec nich zabezpieczenie majątkowe o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Za ujawnione przestępstwa grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Trzech przestępców zatrzymanych
Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzna podejrzanych o dokonanie przestępstw. Dwóch z nich dopuściło się kradzieży rozbójniczych, a trzeci rozboju. Wszyscy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Przeciwko podejrzanym o dokonanie kradzieży rozbójniczych wystąpiono z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 33-latkowi, który usłyszał zarzut rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności, a z uwagi na fakt, że czynu dopuścił się w recydywie kara może zostać zwiększona nawet o połowę.
-
„Maraton kradzieży”
Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwie pary z trójką dzieci, które jednego dnia dokonali kilku kradzieży w różnych sklepach. Wszyscy byli narodowości romskiej w wieku od 22 do 32 lat. Łupem złodziei padły artykuły spożywcze, przemysłowe, ale też ubrania i buty. Łączna wartość strat to ponad 4200 złotych. Już usłyszeli zarzuty kradzieży, teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.