Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzamy miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne

Data publikacji 23.01.2019

Zimna noc. Mróz, aż chrzęści pod nogami... Funkcjonariusze łomżyńskiej komendy, kilkukrotnie w ciągu doby, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Wczoraj w działaniach uczestniczyli ratownicy z GR "Nadzieja".

Policjanci z łomżyńskiej komendy każdego dnia odwiedzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to przede wszystkim niezabezpieczone pustostany, altanki działkowe czy też klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek  czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań pn. „Nie bądźmy obojętni” jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

Funkcjonariuszy łomżyńskiej Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży we wspólnych działaniach wspierają także ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, Strażnicy Miejscy oraz studenci z PWSiP w Łomży (czytaj też tu).

O miejscach, gdzie przebywają osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonkę "bezdomność" i zaznaczając to miejsce na mapie. Miejsce takie zostanie dokładnie sprawdzone, a w przypadku potwierdzenia objęte nadzorem.  

Funkcjonariusze apelują także o reakcję w przypadku zauważenia osoby znajdującej się w okolicznościach grożących wychłodzeniem organizmu - zwłaszcza gdy leży lub ma problemy z poruszaniem się. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 może uratować życie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.23 MB)

Powrót na górę strony