Informacje

Egzamin na kartę rowerową

Data publikacji 06.06.2024

Karta rowerowa, to pierwszy dokument, uprawniający do poruszania się po drogach. Takie pierwsze "prawo jazdy" będą miały możliwość zdobyć dzieci, które przystąpią do egzaminu na kartę rowerową organizowanego przez łomżyńskich policjantów ruchu drogowego oraz pracowników wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego w Łomży. Całe wydarzenie odbędzie się już 15 czerwca 2024 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży, przy ulicy Zjazd 21. Już teraz świeżo upieczonym rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów.

Wiele dzieci posiada rowery i chętnie z nich korzysta. Aby jednak mogły bezpiecznie poruszać się po drodze, muszą nabyć odpowiednią wiedzę i umiejętności. Do nich właśnie skierowana jest inicjatywa łomżyńskich policjantów i pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu w Łomży. Dzieci, które ukończyły 10 lat, a przystąpią do egzaminu, otrzymają swoje pierwsze uprawnienia do kierowania. Po sprawdzeniu umiejętności w dwuetapowym egzaminie, młodzi cykliści będą mogli samodzielnie wyjechać na jezdnię.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić jedynie dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie tego dokumentu prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, które weszły w życie z dniem 20 maja 2021 roku, dokumentem stwierdzającym posiadanie uprawnienia do kierowania rowerem, ale również hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego będzie karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T– w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat.

ZAPRASZAMY!

CZAS: sobota 15 czerwca 2024 roku, w godzinach od 9:00 do 14:00.

MIEJSCE: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, ulica Zjazd 21

WAŻNE: Wymagana obecność rodziców lub dorosłych opiekunów. Prosimy również o zabranie dokumentów tożsamości (legitymacja szkolna, dowód osobisty / paszport).

Podczas egzaminu zostanie przeprowadzone seminarium dla rodziców i opiekunów na temat "Bezpieczeństwa w ruchu drogowym".

Szczegółowych informacji udziali Państwu pracownik WORD Łomża, pod numerem telefonu: tel. +48 86 216 77 93 lub +48 691 139 800; email: sekretariat@word.lomza.pl.

W załączeniu – druk do wypełnienia (będą także dostępne na miejscu).

Powrót na górę strony