Informacje

Bezpieczna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

Data publikacji 05.06.2024

Wysyłając dzieci na wycieczki szkolne zawsze chcemy mieć pewność, że nasze pociechy bezpiecznie dotrą na miejsce. Właśnie z tego powodu wielokrotnie zatroskani rodzice i dyrektorzy szkół proszą policjantów o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy. Wiedząc, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd.

Dobrym zwyczajem stało się już, że dyrektorzy łomżyńskich placówek oświatowych mając na względzie bezpieczeństwo dzieci, a także bezpieczną podróż coraz częściej, nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale także podczas trwania roku szkolnego proszą o pomoc łomżyńską drogówkę. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zwłaszcza w tym przedwakacyjnym okresie, prawie każdego dnia otrzymują zgłoszenia dotyczące właśnie kontroli autokarów. Troska rodziców, nauczycieli ale też biur podróży organizujących tego typu wyjazdy, w takich przypadkach jest jak najbardziej uzasadniona, ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Warto więc zabdać o bezpieczeństwo uczestników takich wypraw i zatroszczyć się, nie tylko o ciekawy plan zajęć, ale przede wszystkim o sprawny środek transportu. Stąd też nasze przypomnienie o możliwości zgłoszenia takiego pojazdu do kontroli, podczas której policjanci zwracają szczególną uwagę na elementy mające wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Kontrolują stan techniczny autobusów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierowców. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują poważnie. Za każdym razem przypominając zniecierpliwionym rodzicom, że czasem lepiej jest poczekać nieco dłużej z pożegnaniem pociechy jadącej na wycieczkę, niż ryzykować jej życiem.

Jeżeli chodzi o zgłaszanie autokaru do kontroli na terenie działania łomżyńskiej komendy Policji to taki autokar do kontroli przed wyjazdem "w trasę" należy zgłaszać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem pod numerami telefonów:

- Sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego 47 717 1270;

- Asystent ds. nadzoru nad służbą 47 717 1273; 

Kontrole autokarów odbywają się na Placu Niepodległości (dawny dworzec PKS) w Łomży.

Więcej informacji związanych z kontrolami znaleźć można także na stronie internetowej Bezpieczny Autobus.

  • kontrola autokaru
  • kontrola autokaru
  • kontrola autokaru
Powrót na górę strony