Informacje

Chcieli szybciej, zostali zatrzymani

Data publikacji 05.08.2025

Internauci wskazali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca, gdzie często dochodzi do przekroczenia dozwolonej prędkości. Miejsca te regularnie sprawdzają łomżyńscy policjanci. Wczoraj w tych miejscach zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym.

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali, między innymi, jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości. Mundurowi zatrzymali dwoje kierowców jadących za szybko. Jako pierwszy na radar policjantów wpadł opel. Kierującą okazała się 45-letnia mieszkanka gminy Jedwabne. Kobieta jadąc przez Janczewo, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do czterdziestu, przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 kilometrów na godzinę. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz mandatem w wysokości 1500 złotych. Cztery godziny później, tym razem w Chomentowie policjanci zatrzymali do kontroli fiata. Kierujący nim 44-letni mieszkaniec Łomży jechała tam o 57 kilometrów na godzinę za szybko. W miejscu gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka” jego licznik wskazywał 107 kilometrów na godzinę. Jemu również policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz wręczyli mandat w wysokości 1500 złotych. Ich konta zasiliły również dodatkowe punkty.

Mieszkańcy wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tych miejscach do notorycznych przekraczań prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.

Powrót na górę strony