„S-61 Ekspresowo, ale bezpiecznie”
Wczoraj łomżyńscy policjanci wraz z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie oraz grupą wsparcia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku prowadzili działania „S-61 Ekspresowo, ale bezpiecznie”. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym.
Wczoraj od rana, łomżyńscy policjanci wraz z mundurowymi z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie oraz grupą wsparcia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku prowadzili działania „S-61 Ekspresowo, ale bezpiecznie”. Mają one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na trasie szybkiego ruchu. W ramach działań funkcjonariusze sprawdzali również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. W trakcie przeprowadzonych działań na trasie S-61, 16 policjantów skontrolowało 118 pojazdów. Ujawnili w sumie 139 wykroczeń, z czego aż 79 dotyczyło przekroczeń prędkości. Mundurowi nałożyli 122 mandaty, pouczyli 16 kierowców i sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymali również 5 dowodów rejestracyjnych.
Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że trasa S-61 nie jest autostradą i maksymalnie możemy rozwinąć prędkość do 120 kilometrów na godzinę.