Działania profilaktyczne - spotkania, prelekcje, pogadanki

ŚWIATOWY DZIEŃ ZAPOBIEGANIA UTONIĘCIOM Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI

Woda jest żywiołem i nie wolno jej lekceważyć. Policjanci apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o rozwagę i nieprzecenianie swoich umiejętności. Chwila nieuwagi, brak rozsądku czy wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu może doprowadzić do tragedii.

W poniedziałek obchodzony był Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciom, ustanowiony rezolucją ONZ w ubiegłym roku. To właśnie w okresie letniego wypoczynku policjanci szczególnie apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą o rozwagę i nieprzecenianie swoich umiejętności. Policyjni wodniacy często łączą siły z ratownikami WOPR-u czy funkcjonariuszami Straży Pożarnej. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko utonięć.

Od soboty do poniedziałku ponad trzydziestu policjantów patrolowało akweny województwa podlaskiego. Tylko przez trzy dni mundurowi skontrolowali trzeźwość 109 osób pływających łódkami, skuterami wodnymi czy motorówkami. Policjanci sprawdzili także kilkaset niestrzeżonych kąpielisk. To właśnie tam dochodzi najczęściej do utonięć. Mundurowi interweniowali blisko sześćdziesiąt razy w rejonach akwenów.

  • Policjant patrzący na dzieci bawiące się nad wodą
  • Namiot promocyjny policji rozstawiony na plaży
  • Policjant rozmawiający z dziećmi przy namiocie profilaktycznym
Powrót na górę strony