Informacje

Jechali za szybko - stracili prawa jazdy

Data publikacji 21.05.2024

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym trzem kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W niedzielne popołudnie policjanci z łomżyńskiej drogówki pełniący służbę na terenie gmin Nowogród i Zbójna sprawdzali, między innymi, jak kierowcy respektują ograniczenia prędkości. Mundurowi zatrzymali trzech kierowców jadących za szybko. Jako pierwszy na radar policjantów wpadł mercedes. Kierującą okazała się 51-letnia mieszkanka Białegostoku. Kobieta jadąc przez Nowogród, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”, przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 kilometrów na godzinę. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Kilka minut później, w tym samym miejscu, do kontroli zostało zatrzymane audi. 28-letni mieszkaniec Krakowa jechał tam 101 kilometrów na godzinę. Ta kontrola również zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Godzinę później, tym razem w Laskach na terenie gminy Zbójna, do kontroli został zatrzymany ford. Kierujący nim 43-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego przekroczył dozwoloną prędkość o 64 kilometry na godzinę. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i wypisali mandat karny w kwocie 2000 złotych.

Mieszkańcy wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tych miejscach do notorycznych przekraczań prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.

Powrót na górę strony