Informacje

Kolejny nietrzeźwy zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 22.04.2024

Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzanego o jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wpadł, bo pijany odwiedził znajomych i awanturował się. Mieszkaniec gminy Piątnica stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności.

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 58-latka podejrzanego o jazdę pod wpływem alkoholu. Jak ustalili mundurowi mieszkaniec gminy Piątnica wracając do domu zajechał do znajomych. Gdy ci wyczuli od niego alkohol i zwrócili mu uwagę, że kieruje w takim stanie, wywiązała się awantura. Wtedy też, kobieta o całej sytuacji powiadomiła łomżyńskich policjantów. Po zbadaniu przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu, okazało się, że 58-latek ma blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut kierowania pod wpływem alkoholu, stracił też swoje prawo jazdy. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Powrót na górę strony