Informacje

(Nie do końca) Trzeźwy wtorek

Data publikacji 03.04.2024

Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z łomżyńskiej drogówki badali trzeźwość kierowców. 2 z 1025 przebadanych, zdecydowało się wsiąść za kierownicę po użyciu alkoholu. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne!

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu. W różnych punktach skontrolowano w sumie 1025 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po jego użyciu. 39-latek kierujący saabem wydmuchał niemal 0,25 promila alkoholu w organizmie. Natomiast u badanego dosłownie chwilę później 60-letniego kierowcy dacii alkomat wykazał 0,36 promila. Obie kontrole miały miejsce na Alei Legionów w Łomży. Obaj kierowcy stracili prawa jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.   

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

  • badanie trzeźwości
  • badanie trzeźwości
  • badanie trzeźwości
Powrót na górę strony