Informacje

Bezpieczna Gmina Śniadowo

Data publikacji 27.09.2023

Wczoraj łomżyńscy policjanci przyglądali się zachowaniu kierowców na drogach Gminy Śniadowo. Głównym ich celem była poprawa bezpieczeństwa. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów i ładunków.

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej "drogówki" wraz z mundurowymi z posterunku w Śniadowie szczególną uwage poświecili kierowcam na drogach Gminy Śniadowo. Mundurowi pod lupę wzięli stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów i ładunków. Tym razem okazało się, że na blisko 80 zbadanych na trzeźwość kierowców, jeden jechał na „podwójnym gazie”. Policjanci zatrzymali również trzy dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów.

Po 20 w miejscowości Jakać Młoda policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli peugeota. Podczas rozmowy wyczuli od kierującego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 51-latek ma ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Stawisk stracił prawo jazdy, a teraz grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Powrót na górę strony