Informacje

STRACILI PRAWA JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Data publikacji 21.09.2023

Tylko wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Miejsce kontroli zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcom. Do zdarzeń doszło w przeciągu pół godziny, w miejscu wskazanym przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W Nowogrodzie tuż przed 17 został zatrzymany 35-letni kierowca bmw. Mieszkaniec gminy Zbójna przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 kilometrów na godzinę. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany po 17 w tym samym miejscu. 71-letni mieszkaniec Warszawy jechał mazdą i przekroczył dopuszczalną prędkość o 69 kilometrów na godzinę. Obaj stracili prawa jazdy. Każdy z zatrzymanych został również ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych, a ich konta wzbogaciły dodatkowe punktów karnych.  

Wczoraj policjanci z "drogówki" wzięli udział w ROADPOL Safety Days. Mundurowi  skontrolowali 129 pojazdów, ujawnili 127 wykroczeń, z czego 104 dotyczyło przekroczeń prędkości. Dwie osoby straciły prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Dodatkowo policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę. To bilans wczorajszych działań w ramach ROADPOL Safety Days w powiecie łomżyńskim.

ROADPOL Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Powrót na górę strony