Final Four Ligi Mistrzów – Koeln, (Niemcy) okiem sympatyka piłki ręcznej - Imprezy - KMP Łomża

Final Four Ligi Mistrzów – Koeln, (Niemcy) okiem sympatyka piłki ręcznej

Data publikacji 19.06.2013

W podniosłej i niezwykle przyjacielskiej atmosferze, podczas wielkiego święta piłki ręcznej - Finału Ligi Mistrzów w Kolonii, uczestniczył członek łomżyńskiego Regionu IPA Kol. Bartosz Murat. Był on jednym z tych szczęśliwców, któremu udało się zdobyć bilet na mecze z udziałem najlepszych drużyn Europy i Świata czyli THV Kiel, HSV Hamburg, FC Barcelona i oczywiście mistrza Polski- VIVE Targi Kielce. Turniej odbył się w dniach 01-02.06.2013r.

Wyjazd z kibicami z Kielc był dla Bartka niebywałą frajdą. Pomimo że polski klub pierwszy raz znalazł się na tej imprezie, to właśnie kibice z Polski  dopingowali swoich zawodników najlepiej. Zaszczytem było więc zasiąść w jednym miejscu z kibicami kieleckiej drużyny, którzy swoim zachowaniem udowodnili, że są nie tylko najlepiej zorganizowaną grupą, ale przede wszystkim potrafią bawić się z kulturą i klasą. Polski klub, po zwycięstwie nad THV Kiel, uplasował się na trzecim miejscu. Wynik ten jest największym sukcesem w jego historii i zarazem jednym z największych sukcesów w historii polskiego szczypiorniaka. Rozgrywkom rozgrywanego turnieju we wspaniałej, ogromnej hali LANXESS ARENA, która wielkością dorównuje londyńskiej O2, przyglądało się około 20 tysięcy kibiców i sympatyków piłki ręcznej z całego świata. Można było zauważyć, że ci, którzy siedzieli obok kibiców w Polski, byli pod wrażeniem gry kieleckiego zespołu. Z podziwem obserwowali także doping jaki Polacy sprawili swoim zawodnikom.

Zwycięzcą finałowego meczu, jak i całej edycji Ligi Mistrzów w sezonie 2012/2013 był zespół HSV Hamburg. Tuż po rozbrzmiałym sygnale syreny oznaczającym koniec turnieju, wiele osób uznało, że dobrze byłoby, aby także w przyszłym roku zespół VIVE Targi Kielce wspólnie z wspierającymi go kibicami, znalazł się wśród najlepszych  czterech drużyn Europy. Zatem do dzieła!