Aktualności

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI! JEDEN TELEFON MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Data publikacji 03.02.2023

W okresie zimowym łomżyńscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne, nadużywające alkoholu. To właśnie one, są szczególnie narażone na wychłodzenie. W związku z tym funkcjonariusze podejmują szereg działań w trosce o ich zdrowie i życie oraz apelują - Nie bądźmy obojętni! Jeden telefon może uratować komuś życie! Mundurowi weryfikują również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zimą, gdy na zewnątrz panują niskie temperatury, policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby starsze, bezdomne, czy nietrzeźwe. To właśnie one są szczególnie narażone na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, niezbędna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego człowieka. Jeżeli widzimy osobę narażoną na wychłodzenie, nie przechodźmy obok niej obojętnie. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Przypominamy, że o miejscu przebywania osoby potrzebującej pomocy możemy powiadomić Policję, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Miejsce to wskazujemy na mapie, wybierając zakładkę "osoba bezdomna wymagająca pomocy". Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Policjanci sprawdzą każdą informację.

Reagujmy na cudzą krzywdę! Czasem wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, aby uratować czyjeś życie.

  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjanci sprawdzają pustostan
  • Policjanci sprawdzają pustostan
  • Policjant sprawdza pustostan
  • Policjanci sprawdzają pustostan
Powrót na górę strony