Aktualności

PIJANI JEŻDŻĄ WŚRÓD NAS!!!

Data publikacji 20.01.2023

Tylko minionej doby łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł, bo kierując koparką spowodował wypadek. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo ciągłych apeli, tylko minionej doby policjanci na drogach powiatu łomżyńskiego zatrzymali kolejnych trzech kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wczoraj przed 17 policjanci interweniowali w związku z wypadkiem drogowym w Starych Kupiskach. Jak się okazało, kierujący koparką wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w bmw. Jadąca osobówką kobieta trafiła do szpitala. Bardzo szybko wyszło na jaw, że 31-letni operator koparki był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Śniadowo stracił prawo jazdy. Odpowie też za spowodowanie wypadku.

Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany dziś przed 8 na Alei Legionów w Łomży. U kontrolowanego kierowcy renaulta, badanie pokazało prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie. 36-latek  stracił prawo jazdy.

Niespełna dwie godziny później również w Łomży, na innym odcinku Alei Legionów,  patrol łomżyńskiej drogówki zatrzymał do kontroli hyundaia. Było to po tym, jak policjanci otrzymali informację, że takim pojazdem może poruszać się osoba nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu u zatrzymanego 57-letniego mieszkańca Kalisz wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci także i jemu zatrzymali prawo jazdy.

Wszyscy trzej odpowiedzą teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony