Aktualności

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

Data publikacji 19.01.2023

Wczoraj mundurowi z łomżyńskiej ,,drogówki” sprawdzali w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o odblaskach!

Przekraczanie jezdni w miejscach niedozwolonych to główne wykroczenie popełniane przez pieszych na terenie powiatu łomżyńskiego. Z kolei do błędów kierowców można zaliczyć wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu.

Policjanci ujawnili łącznie 94 wykroczenia, w tym 38 popełnionych przez kierowców i 23 przez pieszych. Błędy kierowców to głównie nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

Policjanci przypominają, że niekorzystne warunki atmosferyczne i krótki dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni. Dlatego wszystkich użytkowników dróg, zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych.

Powrót na górę strony