Aktualności

Nietrzeźwi na łomżyńskich drogach!

Data publikacji 16.01.2023

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, niektórzy kierowcy nadal decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Tylko w miniony weekend i dzisiejszy poranek łomżyńscy policjanci zatrzymali pięcioro takich kierowców. Niechlubny rekordzista wydmuchał ponad promil alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tylko w miniony weekend i dzisiejszy poranek w ręce łomżyńskich policjantów wpadło pięcioro nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany w sobotnią noc w Podgórzu. Mundurowi z drogówki zatrzymali tam do kontroli toyotę. W trakcie rozmowy z jego kierowcą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę o 12 w Kuziach. Policjanci z drogówki zatrzymali tam opla. Również w rozmowie z kierowcą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 56-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Kolejni z nieodpowiedzialnych kierowców zostali zatrzymani podczas dzisiejszych działań ,,trzeźwy poranek”. O 5.40 w Piątnicy Włościańskiej wpadł kierowca citroena. Badanie alkomatem 66-latka wykazało, że miał on 0,6 promila alkoholu w organizmie. Niespełna 10 minut później w Łomży na Meblowej została zatrzymana kierująca audi. 51-latka popełniła wykroczenie, ponieważ znajdowała się po użyciu alkoholu. Tuż przed 8 również na ulicy Meblowej wpadł kierowca volkswagena. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą 40-latek ma promil alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy, a za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Dwóch umundurowanych policjantów trzyma mężczyznę, który jest w trakcie badania stanu trzeźwości w komendzie.
  • Policjantka bada kierowcę na stan trzeźwości. Alkomat pokazuje światło zielone.
  • Policjant bada kierowcę na stan trzeźwości.
Powrót na górę strony