Aktualności

Kilka słów o Asie i jego przewodniku

Data publikacji 30.11.2022

W łomżyńskiej komendzie służbę rozpoczął już dziewiąty czworonożny funkcjonariusz. Wabi się "As”. Jego opiekunem jest sierżant sztabowy Paweł Krajewski. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli kilkanaście dni temu specjalistyczne szkolenie i razem pełnią już służbę.

Łomżyńska komenda ma nowego czworonożnego funkcjonariusza. W połowie listopada 1,5 roczny owczarek niemiecki wraz ze swoim przewodnikiem ukończyli specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez pół roku ćwiczyli między innymi posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika oraz zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i tropienie śladów ludzkich. Przewodnik i jego czworonożny partner nauczyli się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności będą teraz wykorzystywać w codziennej służbie. As, jak przystało na psa patrolowo-tropiącego, będzie przede wszystkim patrolował zagrożone miejsca, tropił sprawców przestępstw, a także poszukiwał osób zaginionych. Jego przewodnik dodał, że As jest odddany, gotowy do pracy a za swoje pozytywne wyszukanie lubi nagrody, zwłaszcza smakołyki oraz zabawę z piłką.

Służba przewodnika psa służbowego opiera się na zaufaniu pomiędzy policjantem, a psem służbowym. Jeśli chcesz wykonywać ciekawy zawód dołącz do Nas!

  • Pies służbowy z przewodnikiem w parku
  • Pies służbowy z przewodnikiem przy radiowozie
  • Pies służbowy z przewodnikiem w parku
  • Pies służbowy z przewodnikiem w parku
  • Pies służbowy z przewodnikiem w parku
  • Pies służbowy z przewodnikiem w parku
Powrót na górę strony