Aktualności

PIESZY BEZPIECZNY - WIDOCZNY

Data publikacji 18.11.2022

Łomżyńscy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu bezpieczeństwo pieszych. Głównym celem tego typu akcji jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj mundurowi sprawdzali, w jaki sposób piesi poruszają się po drogach oraz jak zachowują się kierowcy w pobliżu przejść dla pieszych.

Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych jako niechronionych uczestników ruchu. Głównym ich zadaniem było zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy osób. Mundurowi bacznie przyglądali się zachowaniu na drodze pieszych jak i kierowców.

Przekraczanie drogi w miejscach niedozwolonych bądź też przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle, to główne wykroczenia popełniane przez pieszych na łomżyńskich ulicach. Natomiast błędy kierowców to przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych, wyprzedzanie bezpośrednio przed oraz na przejściach dla pieszych oraz omijanie innego pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. Poza obszarem zabudowanym głównym, niestety, przewinieniem jaki popełniają piesi jest niestosowanie się do obowiązku posiadania elementów odblaskowych i poruszanie się po niewłaściwej stronie drogi.

Policjanci apelują do kierowców oraz osób pieszych o rozwagę i ostrożność na drodze.

Wczoraj policjanci ujawnili łącznie 103 wykroczenia, z czego aż 75 z winy kierujących pojazdami w tym 43 w rejonie przejść dla pieszych. Wykroczeń popełnionych przez pieszych było 20.

Dodatkowo policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

  • Policjanci przy przejściu dla pieszych
  • Policjanci przy przejściu dla pieszych
  • Policjant mierzący prędkość ręcznym miernikiem prędkości
Powrót na górę strony