Aktualności

NIETRZEŹWY Z ZAKAZEM JAZDY ZA KIEROWNICĄ

Data publikacji 21.09.2022

Policjanci z Posterunku z Wizny i Piątnicy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, że znany im z wcześniejszych interwencji 44-latek ma zakaz kierowania pojazdami za to samo przestępstwo. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas wspólnego patrolu policjanci z Posterunku z Wizny i Piątnicy zauważyli subaru, za kierownicą którego siedział mężczyzna znany im z wcześniejszych interwencji. Mundurowi wiedząc, że 44-latek może mieć zakaz kierowania pojazdami zatrzymali samochód do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdziły się podejrzenia policjantów. Mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami za jazdę pod wpływem alkoholu do 2024 roku. Subaru zostało odholowane na parking, a on sam trafił do policyjnego aresztu.    

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony