Aktualności

PIJANI JEŻDŻĄ WŚRÓD NAS!!!

Data publikacji 05.08.2022

Alkohol ogranicza nie tylko nasze zdolności ruchowe, ale przede wszystkim zdolność oceny sytuacji i ryzyka. Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo nieustannych apeli, policjanci na drogach powiatu łomżyńskiego wciąż eliminują z ruchu pijanych kierowców. Tylko minionej doby zatrzymali kolejnych dwóch.

Pomimo ciągłych apeli, tylko minionej doby policjanci na drogach powiatu łomżyńskiego zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wczoraj po 18 policjanci oddziałów prewencji z Białegostoku, którzy mieli służbę w Łomży zatrzymali renaulta. Kierujący nim mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, raz hamując raz przyspieszając. Jak się okazało, 29-letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking strzeżony. Mieszkańcowi województwa łódzkiego policjanci zatrzymali też prawo jazdy.

Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany po 3 w nocy w Piątnicy. Policjanci łomżyńskiej drogówki otrzymali informację, że od strony Jedwabnego jedzie volkswagen, którego styl jazdy może świadczyć o tym, że kierowca jest pijany. U zatrzymanego obywatela Ukrainy, który siedział za kierownicą volkswagena, badanie pokazało 1,9 promila alkoholu w organizmie. 44-latek również stracił prawo jazdy. Jego samochód trafił na parking strzeżony, a on sam do policyjnego aresztu.

Obaj za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Mundurowi niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy też o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Nie jesteśmy nieśmiertelni, nieodpowiedzialność siadających za kierownicę po alkoholu może kosztować nas życie. Reagujmy!!!

Powrót na górę strony