Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI

Data publikacji 28.07.2022

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy mając 0,6 promila alkoholu w organizmie jechał alfa romeo. Drugi natomiast jadąc audi miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 38-latek odpowie też za posiadanie marihuany. Mężczyźni od razu stracili prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w nocy z wtorku na środę na Alei Legionów. Policjanci z drogówki zatrzymali tam do kontroli alfa romeo. W trakcie rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 30-latek miał 0,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy, on sam trafił pod opiekę znajomego.

Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł na ulicy Sybiraków. Został zatrzymany po tym jak swoim audi zbyt dynamicznie włączył się do ruchu i nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Od siedzącego za kierownicą 38-latka policjanci już w trakcie pierwszej wymiany zdań wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Łomży miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna także stracił prawo jazdy. W trakcie przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli też w podłokietniku niewielkie ilości suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 38-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony