Aktualności

NIETRZEŹWY Z PODWÓJNYM ZAKAZEM JAZDY ZA KIEROWNICĄ

Data publikacji 23.06.2022

Tylko we wtorek łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich dodatkowo miał podwójny zakaz kierowania pojazdami. Wcześniej został skazany za jazdę po pijanemu i niezatrzymanie się do kontroli. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za złamanie zakazu sądowego do 5 lat pozbawienia wolności.

Tylko we wtorek łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jako pierwszy w ręce mundurowych z Posterunku Policji w Piątnicy wpadł 43-latek. Funkcjonariusze patrolując miejscowość Jeziorko zauważyli skodę, za kierownicą której siedział mężczyzna znany im z wcześniejszych interwencji. Mundurowi wiedząc, że 43-latek może mieć zakaz kierowania pojazdami zatrzymali samochód do kontroli. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziły się podejrzenia policjantów. Mężczyzna ma zasądzone dwa zakazy kierowania pojazdami za jazdę pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymanie się do kontroli. Skoda została odholowana na parking, a on sam trafił do policyjnego aresztu.    

Drugi z nietrzeźwych kierowców wpadł po 22 w Łomży na ulicy Nowogrodzkiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że od Nowogrodu w kierunku Łomży jedzie kierowca opla, który może być nietrzeźwy. Po chwili pojazd zatrzymali policjanci z drogówki. Badanie alkomatem 38-latka wykazało, że miał on blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz kierowcy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.          

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do lat 5.

Powrót na górę strony