Aktualności

NIETRZEŹWY WEEKEND NA ŁOMŻYŃSKICH DROGACH

Data publikacji 20.06.2022

Tylko w weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich wpadł, bo jechał za wolno, drugi miał przy sobie narkotyki, a ostatni wypadł z drogi motocyklem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców wpadł w sobotę, tuż przed 16 w Piątnicy. Policjanci z miejscowego posterunku zauważyli volvo, którego kierowca jechał bardzo wolno. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli, aby sprawdzić co było powodem takiej jazdy. W trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem 26-latka wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł po 20 w Łomży na ulicy Radzieckiej. Mundurowi z patrolówki zatrzymali tam do kontroli seata. I w tym przypadku funkcjonariusze wyczuli alkohol od siedzącego za kierownicą mężczyzny. Badanie alkomatem 47-latka wykazało, że miał on ponad pół promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli policjanci znaleźli w saszetce mężczyzny przezroczystą torebkę z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to blisko 25 gramów amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Ostatni nietrzeźwy kierowca wpadł wczoraj po 20 w Morgownikach. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierowca motocykla wypadł z drogi. Na szczęście 32-letniemu mężczyźnie nic poważnego się nie stało, ale badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat, a za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony