Aktualności

Nie do końca trzeźwy poniedziałek

Data publikacji 10.05.2022

Wczoraj łomżyńscy policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poniedziałek”. Niestety czworo kierowców zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania „Trzeźwy poniedziałek”. Przez cały dzień funkcjonariusze zbadali trzeźwość 639 kierowców. Niestety okazało się, że czworo z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę ,,na podwójnym” gazie.

Jako pierwszy o 6, w Piątnicy Włościańskiej został zatrzymany mieszkaniec Łomży. U 37-latka kierującego volkswagenem badanie wykazało 0,2 promila alkoholu w organizmie. Łomżanin popełnił wykroczenie, ale po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada też zakaz kierowania pojazdami. Zakaz ten obowiązuje do września tego roku, za to samo wykroczenie. Po 20 minutach, na ulicy Aleja Legionów zatrzymano kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego. 25-letnia kierujaca volkswagenem podobnie jak łomżanin miała 0,2 alkoholu w organizmie. Mieszkance gminy Łomża funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Po niespełna pół godzinie, na ulicy Nowogrodzkiej wpadł kierowca mercedesa. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni łomżanin miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna również stracił prawo jazdy. Ostatni nieodpowiedzialny kierowca wpadł przed 18 w Nowogrodzie. 45-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego kierował seatem mając ponad promil alkoholu. Również stracił prawo jazdy.         

Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego do lat 5.

 

  • Policjantka bada trzeźwość kierowcy samochodu ciężarowego
  • Policjant czeka na podjazd samochodu, żeby zbadać kierowcę na trzeźwość
  • Przyrząd do badania stanu trzeźwości leżący pomiędzy policjntami w radiowozie.
Powrót na górę strony