Aktualności

Aż 100 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych!

Data publikacji 04.05.2022

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej ,,drogówki” szczególną uwagą objęli tych, którzy majowy długi weekend postanowili spędzić poza miejscem zamieszkania. Aby ich powrót był bezpieczny mundurowi bacznie przyglądali się kierowcom, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali 105 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością. Jedna osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej ,,drogówki” szczególną uwagą objęli tych, którzy majowy długi weekend postanowili spędzić poza miejscem zamieszkania. Aby ich powrót był bezpieczny mundurowi bacznie przyglądali się kierowcom, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość. Wszystko po to, aby każdy mógł bezpiecznie wrócić do domu. Oprócz zapewnienia kierowcom bezpieczeństwa, mundurowi służyli radą i pomocą. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i sposób przewożenia pasażerów, a szczególnie dzieci. 

Mundurowi ujawnili 114 wykroczeń, z czego aż 105 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości, gdzie w 100 przypadkach przekroczenia prędkości miały miejsce w rejonach przejść dla pieszych.

Mundurowi zatrzymali również jedno prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym.

Taka sytuacja miała miejsce na terenie gminy Miastkowo. Tuż przed 8, na drodze krajowej 61 w Rydzewie, kierujący uazem jechał o 51 kilometrów na godzinę za szybko. 59-letni mieszkaniec Łomży jechał 101 kilometrów na godzinę przy obowiązujacej w tym miejscu "pięćdziesiatce". Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Jego konto wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Policjanci zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych.

  • Policjanci kontrolujący prędkość
  • Policjant sprawdzający kierowcę w bazie danych na urządzeniu mobilnym
  • radiowóz przy drodze
Powrót na górę strony