Aktualności

Łomżyńscy policjanci mają nową łódź motorową

Data publikacji 02.09.2021

Policjanci z Łomży otrzymali nową łódź motorową. Służyć ona będzie mundurowym z wydziału patrolowo – interwencyjnego, którzy w letnim sezonie dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad łomżyńskimi zbiornikami. Łódź została współfinansowana przez Urząd Miasta Łomża oraz Komendę Główną Policji.

Dziś, łomżyńscy policjanci otrzymali nową łódź motorową. Korzystać z niej będą mundurowi z patrolówki, którzy posiadają specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych i są specjalnie przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Łódź buster typu S wyposażona jest w silnik marki Yamaha o pojemności 747 centymetrów sześciennych oraz mocy 30 koni mechanicznych. Długość łodzi to 4,43 metra, natomiast szerokość wynosi 1,82 metra. Całkowity koszt łodzi wyniósł 84 999 złotych. Zakup tego sprzętu służbowego został współfinansowany przez Urząd Miasta Łomża w wysokości 50 tysięcy złotych oraz w ramach Programu #niezaWODNYratownik przez Komendę Główną Policji w wysokości 34 999 złotych.

Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami WOPR przez cały sezon letni dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne. Mundurowi od 1 czerwca na wodzie spędzili 73 służby, a od początku wakacji tych służb było 50. I naważniejsze - w tym roku w powiecie łomżyńskim nikt nie utonął. Używana dotychczas łódź eksploatowana była od 2004 roku, posiada blisko 3000 motogodzin i tym bardziej cieszy nas zakup nowego sprzętu.

Modernizacja floty policyjnej poprawia nie tylko warunki służby policjantów, ale z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa na wodzie.

  • Komendant Miejski Policji w Łomży rozmawia z Prezydentem Miasta Łomża. Stoją przy policyjnej łódce na plaży miejskiej. Obok stoi trzech policjantów.
  • Komendant Miejski Policji w Łomży rozmawia z Prezydentem Miasta Łomży.
  • Policjant trzyma w ręku kluczyk do łódki. W tle łódka policyjna.
  • Radiowóz policyjny i  policyjna łódka.
  • Policjanci wodują łódź.
  • Policjanci wodują łódź.
  • Policyjna łódź na rzece.
  • Policjanci wodują łódź.
  • Dwóch policjantów płynie łódką po rzece
Powrót na górę strony