Aktualności

POŚCIG DZIELNICOWYCH ZA NIETRZEŹWYM KIEROWCĄ

Data publikacji 17.08.2021

Po pościgu w ręce łomżyńskich dzielnicowych wpadł kierowca opla. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, po 3 łomżyńscy dzielnicowi, na osiedlu Konstytucji postanowili skontrolować opla. Pojazd nie miał wymaganego przepisami oświetlenia. Kierowca pojazdu zignorował jednak polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg ulicami miasta. W pewnym momencie po przejechaniu kilku ulic policjanci zablokowali radiowozami drogę ucieczki ściganemu. Okazało się, że za kierownicą opla siedział 41-letni mieszkaniec Łomży. Szybko wyszedł na jaw powód niezatrzymania się do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jedyne przewinienie mieszkańca Łomży. W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego pojazd został zholowany na parking strzeżony.

Podejrzany po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Łomży odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony