OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W ŁOMŻY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W ŁOMŻY

Data publikacji 21.07.2021

Dziś odbyły się łomżyńskie Obchody Święta Policji. Wydarzenie to upamiętnia 102. rocznicę powstania Policji Państwowej. Ten dzień był okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu, policjanci odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe. Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinspektor Marcin Rymarski wraz z zaproszonymi gośćmi pogratulowali awansów oraz złożyli życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom. Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

Oficjalne uroczystości poprzedziło nabożeństwo w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin. O 9 odbyła się Msza Święta w Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łomży. Następnie uroczystości przeniosły się na dziedziniec Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzisiejsza zbiórka rozpoczęła się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinspektorowi Marcinowi Rymarskiemu przez dowódcę uroczystości. 

W dzisiejszej uroczystej zbiórce udział wzięli: Zastępca Prezydenta Miasta Łomża Andrzej Zdzisław Garlicki, Starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, Ksiądz Biskup Pomocniczy Tadeusz Bronakowski, Ksiądz Radosław Kubeł, kapelan łomżyńskiej jednostki Ksiądz Paweł Grala oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Łomży, funkcjonariusze i pracownicy policji.

W łomżyńskiej komendzie nominacje na wyższe stopnie otrzymało 95 funkcjonariuszy. Jako pierwszy, akt mianowania na stopień nadkomisarza Policji odebrał Naczelnik Wydziału Kryminalnego komisarz Grzegorz Obrębski. W korpusie oficerów awansowało - 6 policjantów, w korpusie aspirantów przyznano awanse – 35 policjantom, w korpusie podoficerów - 43, zaś szeregowych - 10. Awanse wręczyli I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w  Łomży podinspektor Marcin Rymarski oraz zastępca Prezydenta Miasta Łomży Andrzej Zdzisław Garlicki i Starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinspektor Marcin Rymarski, który podziękował funkcjonariuszom za odpowiedzialną i rzetelną służbę i pracę:

,, Łomżyńska Policja jest blisko ludzi i dla ludzi. Pamiętajmy, że na szacunek musimy sobie zasłużyć. W oczach lokalnego społeczeństwa jesteśmy formacją wyjątkową. Zarówno naszą pracą, jak i poszanowaniem prawa i zasad etycznych. Każdy z nas funkcjonariuszy i pracowników – daje świadectwo całej formacji. Pamiętajmy zatem, że wszyscy jesteśmy Policją…Wszystkim awansowanym na kolejne stopnie policyjne serdecznie gratuluję. W pełni zasłużyliście na te awanse”.   

Obecnie w łomżyńskiej komendzie służbę pełni 227 policjantów, w tym 49 kobiet. Zatrudnionych jest także 66 pracowników Policji.

Patronat honorowy nad świętem objął Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk.

 

 

 • Umundurowani policjanci w kościele podczas mszy.
 • Umundurowani policjanci w kościele podczas mszy. Sztandar Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą policjanci przez środek kościoła.
 • Siedzący w kościele, w ławkach umundurowani policjanci.
 • Siedzący w ławkach w kościele policjanci.
 • Trzech policjantów, policjant w środku trzyma sztandar komendy
 • Policjanci wyprowadzają z kościo9ła sztandar komendy.
 • Policjanci wyprowadzają sztandar komendy z kościoła.
 • Policjanci ustawieni w dwóch rzędach na dziedzińcu komendy. Zdjęcie zrobio0no z okna budynku.
 • Policjanci ustawieni w dwóch rzędach na dziedzińcu komendy. Na przeciwko nich kadra ki8erownicza komendy i zaproszeni goście.
 • Przemawia I Zastępca Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Za nim zaproszeni goście.
 • Dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi.
 • Starosta Łomżyński i Zastepca Prezydenta Miasta Łomży gratuluję policjantom.
 • Policjanci ustawieni w dwóch rzędach na dziedzińcu komendy, w trakcie przemieszczania - marszu.
 • Policjanci ustawieni w dwóch rzędach na dziedzińcu komendy. Widoczna kadra komendy
 • Wspólne zdjęcie kończące obchodu. Policjanci z gośćmi.