MUNDUROWI EDUKUJĄ DZIECI I MŁODZIEŻ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

MUNDUROWI EDUKUJĄ DZIECI I MŁODZIEŻ

Data publikacji 16.07.2021

Policjanci z łomżyńskiej prewencji wspólnie ze Strażą Miejską, grupą ratowniczą ,,Nadzieja” i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną odwiedzają dzieci wypoczywające na koloniach i obozach. Wszystko po to, aby wspólnie porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji.

W ramach „Wakacyjnego Pogotowia Bezpieczeństwa” mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z ze Strażą Miejską, grupą ratowniczą ,,Nadzieja” i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łomży spotykają się z dziećmi spędzającymi wakacje na obozach i koloniach. Wszystko po to, aby wspólnie porozmawiać z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w okresie wakacji. Mundurowi zwracali uwagę na najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, przede wszystkim nad wodą. Pogadankę rozpoczęto od uświadomienia wczasowiczom, jakie niebezpieczeństwa mogą im grozić na plaży czy w wodzie. Spotkanie było również doskonałą okazją przypomnienia, a dla wielu nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło również informacji w jakich sytuacjach należy dzwonić na numer alarmowy 112. Spotkania były urozmaicane przez wszelkiego rodzaju konkursy z nagrodami.

  • Umundurowana policjantka prowadzi spotkanie z dziećmi, które siedzą przed nią na ławkach.
  • Umundurowana policjantka prowadzi spotkanie z dziećmi, które siedzą przed nią na ławkach. Jedno z dzieci podnosi rękę do odpowiedzi.
  • Umundurowana policjantka wraz z e strażniczką miejską prowadzi spotkanie z dziećmi, które siedzą przed nią na trawie.
  • Umundurowana policjantka i dwóch umundurowanych policjantów prowadzą spotkanie z dziećmi w sali.
  • Umundurowani policjanci prowadzą spotkanie z dziećmi, jedno z dzieci odpiera od nich książeczkę.
  • Dzieci dookoła oznakowanego radiowozu, który stoi przed kościołem.