PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 12.07.2021

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnym pięciu nieodpowiedzialnym kierowcom. Przekroczyli oni dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. We wszystkich przypadkach miejsca kontroli drogowych zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcom. Miejsca kontroli zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do pierwszej kontroli drogowej doszło w sobotę, po 23 na ulicy Aleja Legionów w Łomży. Zatrzymany tam został 39-letni kierowca motocykla. Mężczyzna jadąc suzuki przekroczył dozwoloną prędkość o 52 kilometry na godzinę. Kolejną nieodpowiedzialną kierującą, okazała się, zatrzymana w niedzielny poranek w Miastkowie, 24-latka. Jechała porsche i przekroczyła dozwoloną prędkość o 51 kilometrów na godzinę. Tuż po 14, tym razem w Ratowie - Piotrowie, do kontroli została zatrzymana kierująca fordem. 43-latka jechała z prędkością 101 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 51 kilometrów na godzinę. Po 17, na ulicy Szosa Zambrowska wpadł kierowca peugeota. 37-latek jechał z prędkością 103 kilometrów na godzinę. Jako ostatni został zatrzymany kierowca citroena. Po 19, ponownie w Ratowie – Piotrowie, 34-latek jechał za szybko o 59 kilometrów na godzinę.   

Wszyscy stracili prawo jazdy. Każdy z zatrzymanych został również ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.