"(NIE)widzialni za granicą" - znamy łomżyńskiego laureata konkursu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

"(NIE)widzialni za granicą" - znamy łomżyńskiego laureata konkursu

Data publikacji 08.06.2021

Łomżyńscy policjanci rozstrzygnęli miejski etap konkursu plastycznego, organizowanego przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, pod tytułem: „(NIE)widzialni za granicą”. Po przeanalizowaniu walorów merytorycznych, estetycznych oraz plastycznych nadesłanych prac komisja wyłoniła trzy prace, z których jedna zostanie przesłana do etapu wojewódzkiego. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Laureatom GRATULUJEMY!

Głównym zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu dotyczącego problematyki handlu ludźmi. Celem inicjatywy była popularyzacja wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy na temat zagrożeń związanych między innymi z poszukiwaniem pracy za granicą. A co za tym idzie z przestępstwem handlu ludźmi jako współczesnej formy niewolnictwa, które stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzących w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolność i godność ludzka.

Do konkursu, licznie, przystąpili uczniowie szkół średnich z terenu Łomży. Prace plastyczne nie powstałyby bez zaangażowania młodzieży, a także nauczycielki, za co serdecznie dziękujemy! Ilość nadesłanych plakatów zaskoczył nas wszystkich.

Komisja, składająca się z przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Łomży, nie miała łatwego zadania. Oceniając prace pod kątem merytorycznym, zwracała uwagę na formę i treść przesłanych materiałów a także na samodzielność, kreatywność i wyobraźnię uczniów. Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu:

LAUREACI:

I miejsce: Karolina Rogowska – III LO w Łomży (klasa IIcg)

II miejsce: Gabriela Surowik – II LO w Łomży (klasa IId)

III miejsce: Weronika Choińska – III LO w Łomży (klasa If)

Praca Karoliny Rogowskiej jedzie na wojewódzki etap konkursu – Gratulujemy talentu!

  • Praca, która zajęła I miejsce wykonana przez Karolinę Rogowską
    I miejsce - Karolina Rogowska - III LO Łomża
  • Praca, która zajęła II miejsce wykonana przez Gabrielę Surowik z II LO w Łomży
    II miejsce - Gabriela Surowik - II LO Łomża
  • Praca, która zajęła III miejsce wykonana przez Weronikę Choińską z III LO w Łomży
    III miejsce - Weronika Choińska - III LO Łomża