KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI

Data publikacji 07.06.2021

Łomżyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych pięciu przestępców drogowych. Trzech z nich spowodowało kolizję, a rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w piątek o 19. Policjanci z Posterunku Policji w Piątnicy w okolicach Jeziorka zauważyli volvo, którego kierowca z piskiem opon włączył się do ruchu i miał problem z utrzymaniem samochodu na jezdni. Mundurowi w rozmowie z jego kierowcą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy.

Kolejnych trzech przestępców drogowych wpadło w niedzielę. Po 13 w Drogoszewie kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna zostawił uszkodzony samochód i pieszo wracał do domu. Po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Szybko wyszedł na jaw powód kolizji. Badanie alkomatem 53-latka wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. On również stracił prawo jazdy.

Późnym wieczorem dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o dwóch kolizjach w gminie Piątnica. W obu przypadkach kierowcy byli nietrzeźwi.

Ostatni z nietrzeźwych kierowców wpadł dziś, tuż po północy na ulicy Kazańskiej. Kryminalni zatrzymali do kontroli bmw. W rozmowie z 27-latkiem wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.