Kaskadowy pomiar prędkości - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości

Data publikacji 03.06.2021

Policjanci ruchu drogowego łomżyńskiej jednostki w minioną środę włączyli się w ogólnopolskie działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Polegały one na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi.

Łomżyńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W minioną środę od wczesnych godzin rannych prowadzili ogólnopolskie działania ,,Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi na terenie całego powiatu egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Celem tego typu działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Policjanci skontrolowali w sumie 135 pojazdów. Dopuszczalną prędkość przekroczyło aż 120 kierowców. Mundurowi zatrzymali też 7 dowodów rejestracyjnych. Funkcjonariusze przypominali, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą regularnie prowadzone.

  • Umundurowany policjant stojący obok oznakowanego radiowozu. Mierzy prędkość nadjeżdżającym pojazdom.
  • Umundurowana policjantka trzyma w rękach ręczny miernik prędkości. Stoi przy jezdni.
  • Umundurowana policjantka w trakcie przeprowadzania kontroli drogowej. Stoją na poboczu drogi.
  • Umundurowana policjantka mierzy prędkość pojazdom ręcznym miernikiem prędkości.
  • Widoczny służbowy motocykl i stojący przed nim umundurowany policjant, który mierzy prędkość ręcznym miernikiem prędkości.
  • Umundurowany policjant z ręcznym miernikiem prędkości stoi przy jezdni.