ZA SZYBKO PRZEZ ZARUZIE NA DK 61 – PRAWO JAZDY ZATRZYMANE - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

ZA SZYBKO PRZEZ ZARUZIE NA DK 61 – PRAWO JAZDY ZATRZYMANE

Data publikacji 02.06.2021

Policjanci zatrzymali do kontroli, najpierw, bmw a następnie forda, których kierowcy na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Zaruzie, przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 kilometrów na godzinę. W obu przypadkach zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj po 19.40, w miejscowości Zaruzie na DK-61, zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. 41-latek jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 54 kilometry na godzinę. Dosłownie 5 minut później, w tym samym miejscu, do kontroli został zatrzymany ford. Siedzący za kierownicą 18-latek, również nie dostosował prędkości do tej wymaganej przepisami. Jechał 101 kilometrów na godzinę. W obu przypadkach policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy, a za wykroczenia nałożyli mandaty karne po 400 złotych każdy.

Mieszkańcy Zaruzia wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem internetowej aplikacji.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.