OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO

Data publikacji 29.04.2021

Na jednym z przysklepowych parkingów doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. O zdarzeniu powiadomiono łomżyńskich policjantów, którzy natychmiast podjęli interwencję. Okazało się, że 43-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj po 17, dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na jednym z przysklepowych parkingów na osiedlu południe. Zgłaszający pakując swoje zakupy do bagażnika auta, zauważył jak kierujacy volkswagenem cofając swój pojazd jedzie wprost na niego. Mężczyzna musiał odskoczyć na bok, aby uniknąć nieszczęścia. Chwilę po tym, kierujący volkswagenem ruszył z impetem do przodu, wjechał na chodnik i uderzył w metalowe barierki. Podejrzewając, że kierowca busa znajduje się pod wpływem alkoholu, zgłaszajacy podbiegł do niego, wyjął mu kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę samochodem. Jednocześnie powiadomił Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wyczuli od 43-latka woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz dalszym losem 43-latka zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.