Uszkodzili mienie na ponad 16 tysięcy złotych - zostali zatrzymani - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Uszkodzili mienie na ponad 16 tysięcy złotych - zostali zatrzymani

Data publikacji 06.04.2021

27-latek oraz 24-latka zostali zatrzymani w sobotę, w centrum Łomży. Podejrzani o uszkodzenie mienia na łączną kwotę ponad 16 tysięcy złotych spędzili noc w policyjnym areszcie. Czujnością wykazali się mieszkańcy jednego z bloków oraz policjant na wolnym. Para zatrzymanych usłyszała już zarzuty uszkodzenia mienia. Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W sobotę tuż po 16, policjant łomżyńskiej ,,patrolówki", wychodząc ze swojego bloku zauważył zdenerwowanych sąsiadów. Mundurowy był wtedy na wolnym. Mężczyźni poinformowali funkcjonariusza, że kilka minut wcześniej wybito w dwóch samochodach szyby. Dodali, że sprawcy uciekli w kierunku centrum miasta. Policjant wraz z mężczyznami pobiegli za podejrzanymi. Dosłownie po kilku minutach, mężczyzna i kobieta zostali ujęci. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol Policji przejął podejrzanych. Funkcjonariusze ustalili, że najpierw zniszczeniu uległ między innymi piec gazowy w jednej z piwnic, a następnie dwa samochody zaparkowane przed blokiem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 16 tysięcy złotych.

27-latek oraz 24-latka noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzień później, każdy z zatrzymanych usłyszał po trzy zarzuty uszkodzenia mienia.

Zgodnie z Kodeksem karnym, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.