Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

OTWARCIE POSTERUNKU POLICJI W WIŹNIE

Dziś, po kilkunastu latach ponownie otwarty został Posterunek Policji w Wiźnie. To jedna z takich placówek, która rozpoczęła funkcjonowanie m.in. na prośby mieszkańców wyrażane w czasie debat społecznych organizowanych przez Komendę Miejską Policji w Łomży w związku z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ówczesny Komisariat Policji w Wiźnie przestał funkcjonować z końcem 2000 roku. W tym miejscu usytuowany był Punkt Przyjęć Interesantów, który podlegał pod Posterunek Policji w Jedwabnem. Budynek został wyremontowany z zamiarem odtworzenia w nim Posterunku Policji, a dziś został oficjalnie przekazany, aby służyć mieszkańcom tego rejonu. 

Uroczyste spotkanie z okazji otwarcia siedziby Posterunku rozpoczęło złożenie meldunku Sekretarzowi Stanu w MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez dowódcę uroczystości. Po krótkim powitaniu osób przybyłych na uroczystość przez Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w towarzystwie Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinspektora Dariusza Augustyniaka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektora Daniela Kołnierowicza - przekazał klucz symbolizujący otwarcie Posterunku Policji w Wiźnie na ręce aspiranta sztabowego Aureliusza Postoła, który złożył meldunek objęcia stanowiska kierownika placówki. Pan Minister przekazał również klucze do nowego radiowozu, który będzie służył wieźnieńskim funkcjonariuszom w ich codziennej służbie. Poświęcenia nowego samochodu oraz siedziby Posterunku dopełnili Kapelani Policji.

Prace remontowo - budowlane oraz wyposażenie nowej placówki wyniosły ogółem blisko 170 tys. zł. W posterunku służbę będzie pełnić pięciu funkcjonariuszy, których ciągła obecność w tym miejscu oznaczać będzie szybszą możliwość w uzyskaniu potrzebnej pomocy, a także dużo prostszy sposób na kontakt z własnym dzielnicowym. Posterunek Policji w swoim zasięgiem obejmuje cały obszar gminy Wizna.

W bezpośrednim sąsiedztwie odtworzonego Posterunku Policji łomżyńscy mundurowi zaprosili najmłodszych uczestników spotkania do stoiska profilaktycznego, w którym przypominali o bezpieczeństwie. Można było również otrzymać odblask poprawiający widoczność na drodze po zapadnięciu zmierzchu.

Powrót na górę strony