Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIEBEZPIECZNE ZNALEZISKO W ŁOMŻY

Pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został odkopany podczas prowadzonych prac budowlanych na posesji przy jednej z głównych ulic miasta. Łomżyńscy policjanci wspólnie ze strażakami, żołnierzami WOT i służbami medycznymi zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów.

Wczoraj, przed godziną 13:00, łomżyńscy policjanci otrzymali informację o wykopaniu niewybuchu podczas prac budowlanych, prowadzonych na jednej z posesji przy Alei Legionów. Funkcjonariusze zabezpieczali teren do przyjazdu wojskowych saperów. W powiadamianiu mieszkańców okolicznych budynków o zaistniałym zagrożeniu pomagali strażacy oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy w tym czasie odbywali szkolenie rotacyjne na terenie powiatu łomżyńskiego. Na miejscu, w gotowości były także służby medyczne, pogotowie wodociągowe, gazowe i energetyczne. Na czas potrzebny do przygotowania akcji, wydobycia niewybuchu oraz bezpiecznego wywiezienia go z miasta, ewakuowano ok. 600 osób. Osoby te znalazły schronienie między innymi w podstawionych autobusach komunikacji miejskiej. Przybyli na miejsce saperzy podnieśli niewybuch, po czym mieszkańcy mogli już bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać takiego znaleziska.

Powrót na górę strony