Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19 LISTOPAD 2017 – ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

Data publikacji 20.11.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży, podczas prowadzonych kontroli drogowych, rozdawali kierowcom ulotki z informacją o liczbie ofiar wypadków, które zginęły na drogach powiatu i całego kraju.

Obchodzony wczoraj  Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, ustalany każdego roku w trzecią niedzielę listopada, był okazją do działań profilaktycznych policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Łomży. Po zakończonych kontrolach, mundurowi przekazywali kierowcom ulotki, na których oprócz tragicznych zdjęć z wypadków, były też informacje o liczbie osób, które zginęły lub zostały ranne w zdarzeniach na drogach powiatu łomżyńskiego i całego kraju. Policjanci zwracali tym samym uwagę uczestników ruchu drogowego na bezpieczeństwo podczas podróżowania. Przypominali o zbliżającej się zmiennej aurze, spodziewanych opadach deszczu, porannych przymrozkach, a tym samym  o konieczności zmiany stylu jazdy i  poruszania się po drogach z bezpieczną prędkością. 

Musimy pamiętać, że wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, a co za tym idzie każdy z nas winien przestrzegać przepisów ruchu drogowego i pamiętać o rozsądku na drodze. 

Powrót na górę strony