Aktualności

SIEDEM ZATRZYMANYCH PRAW JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI W OBSZARZE ZABUDOWANYM

Data publikacji 07.04.2021

Łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kolejnym siedmiu kierowcom za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. ,,Rekordzista” jechał z prędkością 124 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki codziennie sprawdzają jak kierowcy przestrzegają ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. W ubiegły piątek, na terenie gminy Jedwabne, czworo kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. Jako pierwszy, tuż po 12 w ręce mundurowych wpadł kierowca opla. 30 latek jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 52 kilometry na godzinę. Mężczyzna nie przyjął mandatu i policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Kolejnym kierowcą, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy za nadmierną prędkość, był 33 letni kierowca volkswagena. Mężczyzna jechał o 53 kilometry na godzinę za szybko. Został ukarany mandatem karnym. ,,Rekordzista” wpadł tuż po 14. 24 latek rozpędził audi do 124 kilometrów na godzinę. W tym miejscu również obowiązuje ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę. Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny. Po niespełna godzinie mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę audi. 37 latek przekroczył prędkość o 54 kilometry na godzinę, za co został ukarany mandatem karnym. W sobotę, przed 18, w Łomży na ulicy Szosa Zambrowska mundurowi zatrzymali hyundaia. 35 latek jechał z prędkością 110 kilometrów na godzinę. W tym przypadku policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Kolejna kontrola drogowa była w niedzielę, po 11, na ulicy Sikorskiego w Łomży. Nieodpowiedzialny 34 latek jechał bmw przekraczając dozwoloną prędkość o 57 kilometrów na godzinę, za co został ukarany mandatem karnym. Ostatnia kontrola miała miejsce w niedzielę, po 12 w Budach Czarnockich. 38 latek jechał hyundaiem z prędkością 117 kilometrów na godzinę. Stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj, łomżyńscy policjanci włączyli się w wojewódzkie działania ,,prędkość”. Mundurowi skontrolowali 79 pojazdów i ujawnili 68 wykroczeń przekroczenia prędkości.                         

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.