"Zabłyśnij w Łomży" - rozdano blisko 6 tysięcy odblasków - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

"Zabłyśnij w Łomży" - rozdano blisko 6 tysięcy odblasków

Data publikacji 01.04.2021

9 marca przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Łomży, jak też łomżyńskiej Straży Miejskiej stanęły ,,odblaskowe" znaki ,,Zabłyśnij w Łomży”. Akcja polegała na podniesieniu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego i cieszyła się ogromną popularnością.

Prowadzona akcja ,,Zabłyśnij w Łomży” cieszyła się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Mundurowi rozdali blisko 6 tysięcy odblasków. Inicjatywa była możliwa dzięki współpracy z Urzędem Miasta oraz Strażą Miejską w Łomży. Po krótkim czasie włączyli się również żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łomży. Elementy odblaskowe znikały błyskawicznie. Każdy mógł przyjść i wziąć taką błyskową opaskę bez kontaktu z innymi osobami, co miało znaczenie w świetle obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju. Założeniem inicjatywy było podkleślenie jak ważna jest widoczność na drodze. Mały odblask często ratują zdrowie, a nawet życie.

Kolejną edycję akcji planujemy w okresie jesienno - zimowym.

  • Odblaskowy znak z napisem Zabłyśnij w Łomży a na nim rozwieszone odblaski w różnych kolorach. Zdjęcie wykonano porą wieczorną.
  • Oblaskowy znak w porze dziennej i na nim zawieszone w różnych kolorach odblaski.
  • Rozlożone odblaski na biurku, w różnych kolorach, z napisem Zabłyśnij w Łomży.