KONKURS "Rymowanka - zachęcanka" - ZAPRASZAMY DZIECI DO UDZIAŁU - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

KONKURS "Rymowanka - zachęcanka" - ZAPRASZAMY DZIECI DO UDZIAŁU

Data publikacji 19.02.2021

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży zapraszają do udziału w kolejnym konkursie. Uczestnicy mają za zadanie napisać krótki wierszyk bądź rymowankę dotyczącą bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

Zima, jak widać za naszymi oknami, nie daje za wygraną! To dobry moment aby utrwalić sobie zasady korzystania z uroków tej śnieżnej i mroźnej pory roku. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat, uczące się w szkołach na terenie naszego miasta i powiatu do udziału w konkursie. Tym razem profilaktycy z Wydziału Prewencji łomżyńskiej Policji zachęcają do napisania wierszyka bądź rymowanki. Prace mają obejmować zakres szeroko pojętego bezpieczeństwa w kontekście trwającej pory roku. Chodzi tu, przede wszystkim o zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk, stoków narciarskich czy torów saneczkowych.

I słowo, już do samych dzieciaków ...

My doskonale wiemy, że Wy też już wiecie, jak i gdzie należy zjeżdżać na sankach czy jak zachować się przy zbiornikach wodnych pokrytych lodem. Ale, ciekawi jesteśmy, czy potraficie wskazać, co sprawi abyśmy byli bardziej bezpieczni na drodze gdy zapada zmrok ? ? ?

Jeśli jesteście w stanie odpowiedzieć no to proste pytanie, to z całą pewnością będziecie potrafili ułożyć wierszyk lub rymowankę o bezpiecznych zachowaniach podczas zimy.

Prace autorstwa dzieci/uczniów/ powinny być podpisane z imienia i nazwiska oraz umieszczone/wklejone do programu WORD. Również należy, dołączyć kartę zgłoszeniową (załącznik nr 1).

Następnie dostarczyć do dnia 20 marca 2021 roku:

  • listownie do Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ulicy Partyzantów 48B 18 - 400 Łomża; z dopiskiem – konkurs "Rymowanka - zachęcanka"
  • drogą elektroniczną na adres e-mail: karolina.borawska@lomza.bk.policja.gov.pl

Partnerami konkursu są: Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku i Grupa Ratownicza SPR Nadzieja.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są poniżej w załącznikach.