Z PROMILAMI WYBRAŁ SIĘ NA ZAKUPY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Z PROMILAMI WYBRAŁ SIĘ NA ZAKUPY

Data publikacji 15.02.2021

W piątek, policjanci z łomżyńskiej patrolówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Mężczyzna wybrał się na zakupy mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 53 latek od razu stracił prawo jazdy. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W piątek wieczorem, policjanci otrzymali zgłoszenie, że spod sklepu spożywczego na terenie gminy Miastkowo wyjechał kierowca volkswagena, który może być nietrzeźwy. Chwilę później pojazd został zatrzymany do kontroli przez policjantów z patrolówki. Jak się okazało, 53 latek wybrał się na zakupy z "promilami". Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Od razu stracił prawo jazdy, noc spędził w policyjnym areszcie, a jego pojazd został zholowany na parking strzeżony. Dziś, usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.