NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI – MA BYĆ JESZCZE MROŹNIEJ - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI – MA BYĆ JESZCZE MROŹNIEJ

Data publikacji 11.02.2021

Łomżyńscy policjanci nieustannie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, aby w razie konieczności udzielić im niezbędnej pomocy. W związku z niskimi temperaturami apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na osoby potrzebujące, zamieszkujące samotnie, czy też bezdomne. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

Niekorzystne warunki pogodowe, niskie temperatury i szybko zapadający zmrok są zagrożeniem dla osób samotnie zamieszkujących, w podeszłym wieku, schorowanych czy też bezdomnych. Łomżyńscy policjanci podejmują szereg działań mających na celu niesienie pomocy potrzebującym. Szczególnie w czasie siarczystych mrozów sprawdzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować ludzie bez stałego miejsca zamieszkania. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując takie osoby zawsze proponujemy przewiezienie ich do noclegowni bądź ogrzewalni miejskiej, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Policjanci apelują też do wszystkich o reagowanie w sytuacji gdy stwierdzimy, że ktoś może potrzebować pomocy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób chorych, nieporadnych życiowo czy pod wpływem alkoholu. Nasza reakcja, jeden telefon może uratować komuś życie!

  • Przewodnik z psem służbowym przy wagonie sprawdzają czy mogą przebywać tam osoby bezdomne. Panuje zmrok, dużo śniegu.
  • Policjantka zagląda przez okno pustostanu, w którym nie ma szyb i szuka osób bezdomnych.
  • Policjant w środku opuszczonego budynku, sprawdza czy nie przebywają w nim osoby bezdomne.