Aktualności

„NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI” – MUNDUROWI SPRAWDZAJĄ MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH

Data publikacji 12.01.2021

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży nieustannie prowadzą działania „Nie bądźmy obojętni”. Sprawdzają miejsca, gdzie schronienia szukają osoby bezdomne. W tym szczególnie ciężkim, zimowym okresie mundurowi apelują o reagowanie i zgłaszanie okoliczności, w których mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Jeden telefon pod numer 112 może uratować czyjeś życie.

Łomżyńscy policjanci w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”, sprawdzają miejsca, gdzie przed mrozem szukają schronienia osoby bezdomne. Mundurowi sprawdzają niezabezpieczone pustostany, altanki śmietnikowe czy też klatki schodowe. Przy niskich temperaturach powietrza, miejsca te patrolowane są nawet kilkukrotnie w ciągu doby. Celem naszych działań jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu. W tym szczególnie ciężkim, zimowym okresie mundurowi apelują o reagowanie i zgłaszanie okoliczności, w których mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Można powiadomić Policję poprzez wybranie numeru 112 lub skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając ikonę "osoba bezdomna wymagająca pomocy" i zaznaczając to miejsce na mapie. Miejsce takie zostanie dokładnie sprawdzone, a w przypadku potwierdzenia, objęte nadzorem w ramach działań prewencyjnych „Nie bądźmy obojętni”.

Funkcjonariusze apelują o reakcję w każdym przypadku kiedy zauważymy osobę będącą w okolicznościach zagrażających zdrowiu i życiu. Reagujmy i nie bądźmy obojętni!!!