OSZUŚCI W RĘKACH ŁOMŻYŃSKICH POLICJANTÓW - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

OSZUŚCI W RĘKACH ŁOMŻYŃSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 07.01.2021

Właściciel jednej z łomżyńskich firm usługowych zachował czujność i nie dopuścił do oszustwa. Łączna wartość strat wynosiłaby niemal dwieście tysięcy złotych. Do sprawy łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Litwy, którzy poruszali się tirem ze skradzionymi numerami rejestracyjnymi.

W poniedziałek, około 10, dwóch obywateli Litwy przyjechało po odbiór towaru do magazynu jednej z łomżyńskich firm handlowych. Poruszali się samochodem ciężarowym wraz z naczepą. Okazało się, że mężczyźni podszywając się za inną firmę chcieli odebrać towar. Właściciel firmy zauważył jednak nieprawidłowo zamontowane tablice rejestracyjne w pojeździe. Wzbudziło to jego podejrzenia i natychmiast wezwał łomżyńskich policjantów. Po przyjechaniu na miejsce mundurowi ustalili, że tablice są kradzione, a mężczyźni próbowali dokonać oszustwa. Okazali się nimi 26 i 33 letni obywatele Litwy. Mężczyźni natychmiast trafili do policyjnego aresztu. Łączna wartość strat wynosiłaby niemal dwieście tysięcy złotych. Dzień później, mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa, za co Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat. Mężczyźni odpowiedzą również za kradzież tablic rejestracyjnych oraz za poruszanie się pojazdem niedopuszczonym do ruchu.       

  • Trzech umundurowanych policjantów, prowadzących dwóch sprawców przestępstwa. W pobliżu radiowozy oznakowane i nieoznakowane, zdjęcie wykonane na dziedzińcu komendy.
  • Tył naczepy samochodu ciężarowego na drodze gruntowej. W koło zaparkowane samochody osobowe. Pogoda deszczowa.
  • Kabina samochodu ciężarowego, koloru białego, ujęcie z boku.