Działania ,,Bezpieczna droga" - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Działania ,,Bezpieczna droga"

Data publikacji 04.01.2021

Mundurowi z łomżyńskiej ,,drogówki” zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób powracających z ,,długiego weekendu”. Policjanci przyglądali się kierowcom i reagowali na popełnione wykroczenia, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy. Włączyli się tym samym w działania ,,Bezpieczna droga".

Wczoraj w godzinach popołudniowych, na terenie powiatu łomżyńskiego, policjanci przeprowadzili działania ,,Bezpieczna droga". Nasza służba polegała na tym, aby zapewnić każdemu bezpieczny powrót do domu. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką się poruszali. 

Podczas działań policjanci skontrolowali 29 pojazdów, z czego aż 25 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości jazdy.

Mundurowi zatrzymali również prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekord padł w miejscowości Miastkowo, gdzie 49 letni mężczyzna kierując pojazdem marki Audi jechał z prędkością 145 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość jazdy aż o 95 km/h. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. W tej samej gminie, kilka godzin później również ujawniono to samo wykroczenie, tym razem 23 letni mężczyzna jechał o 56 km/h za szybko, za co został ukarany mandatem w wysokości 400 zł. Obaj kierujący stracili swoje uprawnienia.

Kolejny raz apelujemy o rozwagę za kierownicą. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, iż więcej zachowamy rozwagi tym mniej będzie ofiar na drodze.