ŁOMŻYŃSKA POLICJA MA NOWE RADIOWOZY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

ŁOMŻYŃSKA POLICJA MA NOWE RADIOWOZY

Data publikacji 23.12.2020

Łomżyńska Policja otrzymała dwa nowe radiowozy. Pojazdy zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017 - 2020, natomiast zostały współfinansowane ze środków jednostek samorządu terytorialnego.

Łomżyńska Policja otrzymała dwa nowe radiowozy. Ford Transit Connect wyposażone są w silniki wysokoprężne o pojemności 1499 centymetrów sześciennych i mocy 120 koni mechanicznych. Wartość obu pojazdów to nieco ponad 265 tysięcy złotych. Zakup nowych pojazdów służbowych został zrealizowany w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2017-2020, a współfinansowany ze środków jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że połowę środków potrzebnych do zakupu samochodów zapewniła Policja, a drugą połowę przekazały samorządy. Jeden z nich w połowie został sfinansowany przez Urząd Miasta Łomża, na drugi natomiast złożyły się samorządy: Urząd Gminy Łomża, Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Gminy w Piątnicy, Urząd Miasta i Gminy w Jedwabnem, Gmina Wizna, Gmina Zbójna, Gmina Miastkowo, Gmina Śniadowo, Gmina Nowogród oraz Gmina Przytuły.

Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów Wydziału Patrolowo Interwencyjnego pełniących służbę z czworonożnymi funkcjonariuszami. To właśnie oni będą korzystać z nowych radiowozów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Komendant Miejski Policji podczas wręczania kluczy do pojazdów podkreślał, że to właśnie dzięki współpracy z lokalnymi samorządami, którym nie może w obecnym czasie złożyć osobiście podziękowań, nowe radiowozy trafiły do łomżyńskiej jednostki.

  • Dwa oznakowane radiowozy policyjne.
  • Dwa radiowozy policyjne, ujęcie z przodu.
  • Radiowóz policyjny z otwartą pokrywą bagażnika. W oddali kolejny radiowóz policyjny.