ZA SZYBKO PRZEZ NOWOGRÓD - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

ZA SZYBKO PRZEZ NOWOGRÓD

Data publikacji 19.11.2020

37-letni mężczyzna jechał przez Nowogród przekraczając prędkość o 80 kilometrów na godzinę. Jego jazdę przerwali funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Miejsce kontroli internauci wskazywali, jako zagrożenie na internetowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj około 10, w Nowogrodzie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zauważyli jadący z dużą prędkością samochód. Przeprowadzony przez policjantów pomiar wykazał, że kierujący volvo porusza się z prędkością 130 kilometrów na godzinę na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Za jego kierownicą siedział 37-letni obywatel Włoch. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i wystawili mandat w wysokości 500 złotych.

Mieszkańcy wskazali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, że dochodzi w tym miejscu do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenie potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy.